TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI

TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI

V dogovoru s strokovnimi delavci 1. starostnega obdobja smo organizirali »Tek podnebne solidarnosti«, katerega vsako leto organizira Slovenski Karitas. Namen mednarodnega projekta je ozaveščanje in postavljanje gradnikov otrok o problematiki podnebnih sprememb, katero zavedanje je pomembno že v zelo zgodnjem otroštvu. Tako je vidik otroka v odrasli dobi veliko širši. Tudi mi smo z drobnimi koraki naredili svet lepši in boljši. Tek oziroma hitra hoja pri najmlajših je potekala v okolici vrtca na dogovorjeni razdalji. Po dogovorjeni razdalji so otroci prejeli medalje za sodelovanje v »Teku podnebne solidarnosti«, katere so zvabile dodatne nasmeške na obrazih ponosnih otrok.

Zapisali:
Katja Serec, dipl. vzg. in Beti Škrjanec, dipl. vzg.

Skip to content