Evropski teden mobilnosti v oddelku “PANDE”

V okviru Evropskega tedna mobilnosti smo se v oddelku “Pande” odpravili na sprehod v park in opazovali promet (prometne znake, prometne talne označbe, prečkanje prehoda za pešce, … v parku smo se igrali igro semafor). Pripravili smo tudi mini prometni poligon, vsekakor pa je bilo izredno zanimivo in zabavno kolesariti v vrtcu z vsemi prijatelji, pri čemer so otroci  urili spretnostno vožnjo ter spoznavali prometno varnost. Kolesarjenje je odlična dejavnost za otroke, saj spodbuja telesno aktivnost, raziskovanje okolice in razvoj motoričnih veščin. Pomembno je, da otroke spodbujamo k odgovornemu in varnemu kolesarjenju ter jim predstavimo to čudovito dejavnost kot način za raziskovanje sveta okoli sebe in ohranjanje zdravega načina življenja. V oddelkih 2. st. obd. smo v telovadnici pripravili pravi kino. Ogledali smo si  nekaj preventivno-izobraževalnih filmov o prometu; Vidni in varni na cesti, Lepši svet – Promet, ….S spreminjanjem svojih navad lahko spremenimo podnebje na bolje. Vsako dejanje šteje. Vsak dan. Vsak posameznik naj  družbi dolgoročno prinese odločitev za trajnostne oblike mobilnosti.
Vzgojiteljica: Saška Fifolt

Skip to content